בית כללי הוצאת דרכון פורטוגלי ליזמים שרוצים להשקיע בנדל"ן באירופה

הוצאת דרכון פורטוגלי ליזמים שרוצים להשקיע בנדל"ן באירופה

רוצה להשקיע באירופה? חושב על הוצאת דרכון פורטוגלי? כל מה שאתה צריך לדעת במאמר הבא>

הוצאת דרכון פורטוגלי ליזמים שרוצים להשקיע בנדל"ן באירופה

מגמת הגלובליזציה שהחלה בסוף המאה הקודמת והואצה במאה ה-21 פותחת ליזמים שבינינו שלל דלתות בכל התחומים. בפרט ישנן הזדמנויות אטרקטיביות בעולם הנדל"ן ברחבי העולם – ויש להן קשר הדוק גם לדרכונים אירופאיים ובפרט זה הפורטוגלי שמאז 2015 ישראלים רבים זכאים לו.

עד כמה מסייע הדרכון הפורטוגלי להשקעות בנדל"ן ביבשת?

דרכון פורטוגלי הוא דרכון אירופאי לכל דבר, שכן המדינה הקטנה והצנועה שבקצה המערבי של היבשת חברה באיחוד האירופי מאז 1986. עם דרכון שכזה אפשרויות ההשקעה בנדל"ן וביצוע העסקאות השונות בתחום הן נרחבות במיוחד, ולמעשה כמעט ואין מגבלות – בעוד שללא דרכון של אחת מהמדינות שמרכיבות את האיחוד במרבית המקרים תצטרכו לחבור לחברה מקומית או יזם מקומי כדי לקנות ולמכור נכסים.

מי זכאי לקבל דרכון של פורטוגל?

הזכאות לדרכון הפורטוגלי מותנית בשורשים משפחתיים במדינה זו. בהקשר זה כדאי לדעת שאמנם אין ישראלים רבים שנולדו בפורטוגל, ובניגוד למדינות כמו פולין, רומניה, הונגריה או צ'כיה, שמהן כן הגיעו ההורים או הסבים של ישראלים רבים, בפורטוגל היו מעט מאוד יהודים כבר לפני 100 שנה. מצד שני בסוף המאה ה-15 כן היו במדינה הקטנה יהודים רבים, חלקם כאלה שגורשו מספרד השכנה ואחרים כאלה שנולדו בפורטוגל למשפחות ותיקות. בסוף אותה מאה ובתחילת המאה ה-16 גורשו גם מפורטוגל היהודים, וכל הצאצאים שלהם – עפ"י ההערכות כמה מאות אלפי ישראלים ואולי אפילו מיליונים – זכאים לדרכון הנחשק.

ליתר דיוק מדובר במי שהמשפחות שלהם הגיעו ממדינות צפון אפריקה (מצרים, לוב, אלג'יריה, תוניסיה ואחרות) או מדינות הבלקן (יוון, יוגוסלביה, תורכיה). בכל מקרה כדאי לבחון את האפשרות לקבל דרכון פורטוגלי באמצעות אנשי מקצוע שזהו תחום מומחיותם. 

האם ניתן לקבל אזרחות פורטוגלית על בסיס רכישת נדל"ן?

כן. מצד אחד דרכון פורטוגלי הוא פתח לעסקאות נדל"ן מתגמלות ומצד שני גם השקעה בנדל"ן עשויה להיות פתח לדרכון ולאזרחות של המדינה – גם למי ששורשיו המשפחתיים לא מגיעים לפורטוגל.

המסלול נקרא "ויזת זהב". השקעה ב-350,000 יורו בנכס במדינה ויצירת 10 משרות חדשות או לחילופין השקעה של חצי מיליון יורו בקרן השקעות מתאימה מזכה בוויזה לשנה אחת, שמחודשת פעמיים לעוד שנתיים בכל פעם, כלומר בסך הכל 5 שנים. לאחר תקופת תושבות קבע של 6 שנים מקבלים המשקיעים, ובני משפחותיהם איתם, את הדרכון המבוקש. מדינות נוספות ובהן למשל בולגריה, יוון וספרד, כולן גם כן חברות באיחוד האירופי, מציעות מסלולים דומים (עם סכומים משתנים).

כל המסלולים האלה מחייבים התאזרות בסבלנות למשך מספר שנים, ולכן הם מומלצים בעיקר למי שאין לו זכאות לדרכון אירופאי על בסיס קשר משפחתי, וכמובן למי שמוכן להמתין לדרכון פרק זמן מסוים ועד לממש יוזמות נדל"ן בעזרת חברות שכן רשאיות לפעול באירופה.