כיצד פתרונות חימום לבית באים לידי ביטוי בתכנון פרויקט אדריכלי חדש?

מה בין מזגן לקמין בחימום הבית?

אופציה בולטת היא מערכת המיזוג שיכולה לקרר ולחמם לפי הצורך כאשר כיום מערכת המיזוג מוסווית היטב על מנת לשמור על מראה נקי ומוקפד. ניתן להעביר את מערכת המיזוג והצינורות מאחורי עיבוי של קיר גבס או הנמכת תקרה מגבס כך שהחלל לא מושפע מנוכחותם של המזגנים ולבצע שליטה במזגן דרך מערכת בית חכם המאפשרת לווסת את הטמפרטורה אפילו דרך הסמארטפון ולפני הכניסה מהבית, כך שהבית יהיה בטמפרטורה המועדפת עם הכניסה אליו. הבעיה במערכות מיזוג בשימוש בחורף הוא שעל אף הצריכה הסבירה בהשוואה לפתרונות חימום ניידים דוגמת רדיאטור או תנור גז היא בכך שהם מאוד מייבשים את האוויר וכך גם את העור ורבים לא מוצאים את החימום הזה כנעים עבורם לאורך זמן ובמיוחד בעת שנת הלילה כך שלא תמיד הוא נמצא בשימוש בעונה הקרה.

קמין נחשב לאלטרנטיבה נוספת כשיש מגוון סוגים של קמינים המצטיינים במראה המעוצב הרומנטי והאירופאי שלהם. ישנם קמינים חשמליים וקמינים מגז הפועלים על עצים כאשר ניתן לבחור קמין רצפתי או קמין תלוי. החשמלי מתאים למי שאין חיבור לארובה או מעוניין לדלג על חיבור מעין זה, אך צריכת החשמל יכולה להיות גבוהה וקמין גז מצריך לרוב עבודת תשתית מורכבת יותר. כמו כן, הקמינים מתאימים לחללים רחבי ידיים ולרוב מתקינים אותם רק בחלל מרכזי כמו סלון, כך שהם לא מספקים פתרון לחדרים הנוספים כמו חדרי השינה, הרחצה וכדומה.

חימום תת רצפתי – משתלם מכל הבחינות

כיום יותר ויותר רוכשי דירות ובתים מעדיפים חימום תת רצפתי, שמככב בזירת הנדל"ן. מדובר במערכת חימום המותקנת מתחת לאריחי הרצפה ומייצרת חום מלמטה למעלה כך שהחלל מתחמם באופן שווה והיות והמערכת אינה גלויה לאין המתבוננת ואינה תופסת מקום בחלל מאפשרת לשמור על מראה אסתטי ומעוצב שאינו מושפע כלל מקיומה של מערכת החימום.

קיימים סוגים שונים של חימום תת רצפתי – חימום על בסיס חשמל, גז ומים כשהאחרונה היא המובילה היום בתחום בשל החסכוניות הגבוהה של חימום זה לטווח הארוך והיעילות האנרגטית שהיא מציעה למשתמשים.

יתרונות בולטים נוספים שיש לחימום תת רצפתי להציע הם אפשרות לחמם גם חללים רטובים כמו מטבח וחדר רחצה כאשר המדרך נעים למגע ונפלא במיוחד להליכה ברגליים יחפות. בנוסף, ניתן להפעיל את המערכת על פי חללים נתונים כך שלא חייבים לחמם בבת אחת את כל הבית וניתן לקבוע אילו חללים יחוממו על פי העדפה. במערכת חימום זו ניתן גם לשלוט באמצעות מערכת בית חכם ולהפעיל לפני הכניסה לבית ולכבות מרחוק בעת הצורך. ההמלצה היא להתקין אותה כבר בשלב הבנייה כי לאחר מכן יש צורך להרים אריחים בשיפוץ ולכן, כדאי להתקין אותה כבר בשלב הבנייה.

בבואכם לבחור פתרונות חימום יש צורך לקחת בחשבון את נושא ההתקנה והתחזוקה, עלות החימום, גודל הדירה, כיווני אוויר, בידוד וכל השיקולים שמשפיעים על הבחירה וניתן כמובן לשלב בין מגוון פתרונות חימום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>