בית כללי מפקח בניה מומלץ

מפקח בניה מומלץ

פרויקט בניה הוא פרויקט מורכב ואתה יכול לבחור לנהל לבד את הפרוייקט או לשכור את שירותיו של מפקח בנייה. בשביל לעזור לך בהתלבטות יעקבי נדל"ן אסף עבורך את היתרונות.

מפקח בניה מומלץ

פרויקט בניה הוא פרויקט  מורכב. הוא דורש סנכרון בין כל בעלי המקצוע, דורש הבנה של העבודה לעומק ומה צריך להיות לפני מה, צריך לתקשר בין קבלני המשנה, צריך לוודא שהחומרים בהם נעשה שימוש אלו חומרים איכותיים, צריך לוודא שהעבודה מתבצעת בדיוק בהתאם לתוכנית, לוודא שיש את כל האישורים וכמובן לשלם לכל הנוגעים בפרויקט. זה כאב ראש לא קטן ומי שבונה דירה או כל מבנה אחר, יכול להחליט שהוא בוחר בקבלן עד מפתח שלמעשה יהיה זה שינהל עבורו את הפרויקט, לנהל לבד את הפרוייקט או לשכור את שירותיו של מפקח בנייה.

מה עדיף מבין כל אלו? פיקוח בנייה כמובן. הנה כמה דברים שצריך לדעת על מפקח בנייה מומלץ, למה כדאי לשכור את שירותיו ומה חשוב לוודא.

כי הוא הצד שלך

היתרון המרכזי של מפקח בניה אל מול קבלן מפתח הוא שהוא בצד שלך והוא אמור לשמור על האינטרסים שלך. כשלוקחים קבלן עד מפתח והוא זה שמנהל את הפרויקט, לוקחים קצת סיכון. למה? כי הוא מקבל את כל הכסף ואמור לחלק אותו בין קבלני המשנה, והאינטרס שלו יהיה כמובן להשאיר כמה שיותר אצלו. זה אומר שיכול להיות שהחומרים לא יהיו מספיק איכותיים ושהעבודה לא תהיה מושלמת. מפקח בנייה מטעמכם לעומת זאת נשכר בדיוק בשביל המטרה הזו – לשמור על האינטרסים שלכם.

יתרונות נוספים

הנה כמה יתרונות נוספים של מפקח בנייה מומלץ אל מול האופציות האחרות:

  • מפקח בניה יבדוק כל הזמן את ההוצאות ויראה איפה הן עומדות אל מול התקציב שהוקצה לפרויקט.
  • מפקח בניה אמור לוודא שיש עמידה מלאה בזמנים שהוקצו לפרויקט בכלל ולכל שלב ושלב בו.
  • מפקח בניה יבדוק מהם הליקויים שיש במהלך הדרך ויוודא שהם מתוקנים.
  • מפקח בניה הוא צינור המידע של הלקוח. הוא זה שמעדכן אותו כל הזמן איפה הפרויקט עומד, מה הצפי ומספק לו את כל הנתונים הדרושים.
  • מפקח בנייה הוא זה שמוודא שהתוכניות האדריכליות מתבצעות בדיוק כמו שרציך, שאין סטייה מהן לשום כיוון ושהכול מתנהל כמו שצריך.

מיהו מפקח בניה מומלץ?

אם אתם מחפשים מפקח בניה מומלץ, הנה כמה דברים שאתם צריכים לוודא לפני שאתם סוגרים איתו. הוא צריך להיות קודם כל מפקח בנייה עם ניסיון של מספיק שנים, ולא אחד שזה לו הפרויקט הראשון או אחד הראשונים. אתם לא רוצים שהוא יתלמד עליכם ואתם לא רוצים שיהיו שיהיו בעיות. בנוסף, חשוב שיהיה לו ניסיון ספציפית בפרויקט כמו שאתם בונים.

חשוב לא פחות לברר שמדובר על בן אדם אמין שאתם יכולים לסמוך עליו, מישהו שיש לכם המלצות עליו מאנשים שאתם מריכים. מפקח בנייה הוא אדם שאמור לאפשר לכם לישון בשקט ולכן אתם צריכים לעשות בדיקה טובה לפני שאתם מחליטים על מישהו.