בית כללי דירות חדשות למכירה בנתניה

דירות חדשות למכירה בנתניה

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על שוק הנדל"ן בישראל הוא הביקוש של עולים חדשים לדיור. מטבע הדברים, רוב העולים החדשים המגיעים לישראל מעדיפים לגור בעיר שיש בה לפחות אחד משני יתרונות: האחד הוא היותה עיר שקרובה ככל האפשר למרכז; השני הוא היותה עיר שבה כבר קיים שיעור גבוה של עולים חדשים מקהילות ארץ המוצא שלהם.

דירות חדשות למכירה בנתניה

מחפשים דירה ועולים לנתניה

נתניה היא עיר אידיאלית עבור עולים חדשים, שכן היא ממלאת את שני הקריטריונים העיקריים: היא רחוקה רק 20 דקות נסיעה מתל אביב וכבר יש בה קהילה גדולה של עולים חדשים משלושת יעדי המוצא העיקריות שמהם מגיעים עולים חדשים לישראל: מדינות חבר העמים, צרפת ואתיופיה. אין פלא שיותר ויותר קבלנים מציעים דירות חדשות למכירה בנתניה – והן נחטפות כפרי בשל או על ידי עולים חדשים (לרבות עולים ותיקים שכבר נמצאים מספר שנים בישראל אולם רק עתה מסוגלים לעמוד בנטל הכלכלי של רכישת דירה) או על ידי ישראלים המציעים את הדירה להשכרה עבור עולים חדשים.

יתרונות נוספים לנתניה על פני אחרות

מנינו את הקרבה לתל אביב כדוגמה לקרבה לאיזור המרכז, וניתן למנות גם את מערכת הרווחה והקליטה עתירת הניסיון הפועלת בעיר, יחד עם חיי התרבות והקהילה הענפים הפועלים בקרב העולים החדשים המגיעים לנתניה. להלן מספר דוגמאות:

  • נתניה ידועה כעיר בה מבקרים ומתגוררים צרפתים רבים, וזאת בין היתר משום שמשפחות רבות העולות לישראל מצרפת מבקשות להתגורר קרוב לים. זו אחת הסיבות המרכזיות לפופולריות הגואה של השכונות רמת פולג ועיר ימים.
  • גם שכונת דורה נחשבת כאחת המועדפות על עולים חדשים, אולם לא מצרפת אלא מאתיופיה. זאת הודות לריכוז גבוה של עולים מאתיופיה שעברו להתגורר עם השנים בשכונה זו, שהיום מהווה מוקד משיכה לעולים חדשים בפני עצמה.
  • שכונה אחרת המהווה מוקד פופולרי לעולים היא שכונת קריית השרון בנתניה, לשם מגיעות יותר משפחות בעלות אוריינטציה דתית-מסורתית.

יתרון משמעותי נוסף שיש לנתניה על פני ערים אחרות הוא סוגיית המחיר. בהשוואה לרעננה או להרצליה, למשל, מגורים בנתניה הם ברמת מחירים נמוכה יותר. עבור עולים חדשים שבדרך כלל לא נהנים מעודף כסף, נתניה היא אפשרות נוחה ואטרקטיבית.

על מה חשוב לשים דגש?

כאשר מחפשים דירות למכירה, ישנם כמה דגשים שנרצה ליישם ולשים עליהם דגש. אלה הם חלק מן הדרכים:

  1. אפיק אטרקטיבי ותיירות.
  2. היסטוריה חיובית.
  3. שווי הנכס לפני השיפוץ ואחריו.
  4. כמה דרישה יש לאותו האזור.
  5. כמה שיותר לקבל, ובכמה שפחות.

אלה הם הדגשים המומלצים ביותר, שעל פיהם נמדד נכס אטרקטיבי, כדאי ליישם זאת.