בית כללי עוברים לדירה מפרויקט כמה טיפים שיקלו עליכם

עוברים לדירה מפרויקט כמה טיפים שיקלו עליכם

עוברים דירה מפרויקט? הטיפים האלה יעזרו לכם בעת המעבר, ואפילו יעניקו לכם מספר תובענות בנושא.

עוברים לדירה מפרויקט כמה טיפים שיקלו עליכם

עוברים לדירה מפרויקט כמה טיפים שיקלו עליכם

דירות חדשות בפרויקט שנמצא בבניה, פונות לקונים שמבקשים דירה מודרנית, מכשירים יוקרתיים ושירותים מעוררי קנאה. אם גם אתם רכשתם דירה מפרויקט, ועומדים לעבור דירה, הנה כמה עצות שיקלו עליכם את המעבר.

אגב, אם תכננתם למכור דירה כדי לממן את הדירה החדשה, או לפנות דירה מושכרת כדי לעבור לדירה החדשה – קחו בחשבון אפשרויות לעיכובים במועד קבלת המפתח, והתארגנו בהתאם. למשל, עברו לדיור זמני והשתמשו בשירותי מחסנים להשכרה, לאחסון זמני של תכולת הבית, עד שהפרויקט יסתיים והדירה תהיה מוכנה.

טיפים שיקלו עליכם את המעבר לדירה החדשה

ההתנהלות שלכם ב-24 השעות הראשונות בדירה החדשה הם חיוניים ביותר ויעשו את ההבדל בין מעבר נוח למעבר מתיש. כדי לעשות זאת נכון תוכלו להיעזר במדריך שלהלן.

  • לתעד הכול ולשמור

מומלץ לצלם ולתעד את הדירה לפני שאתם נכנסים אליה, כולל רישום פרטי תחזוקה מסוימים שנראים לכם בעייתיים. את הרשימה שאתם עורכים, שימרו במחשב. בבוא העת, אם תזדקקו לראיות אלה, הן יהיו בהישג ידכם.

  • לנקות הכול בדקדקנות

גם אם הדירה החדשה שלכם נראית נקיה לפני שאתם עוברים לגור בה, עדיין לפעמים יש נקודות שצריכות תשומת לב נוספת מצדכם. יש אנשים שמעדיפים לעבור פעם נוספת על מקומות כמו מושבי האסלות וידיות הדלתות. ההמלצה היא לבצע ניקוי נוסף בפינות שאולי לא תגיעו אליהם לעתים קרובות, לאחר שהתכולה הכבדה (ארונות, מקרר, מכונת כביסה) תועמד במקומה.

  • להרכיב את כל הרהיטים ולהניחם במקום שבו הם אמורים לעמוד

התחילו ברהיטים שצריך להרכיב. חברו הכול ושימו כל רהיט במקום שבו הוא אמורים להיות. אם לא הצלחתם לראות את המרחב בעיני רוחכם לפני שעברתם לגור, ולא הייתה לכם תכנית מפורטת לגבי הריהוט, לכו עם תחושת הבטן שלכם.

  • להציע את המיטות

למה דווקא לטפל המיטות? ובכן, ברגע שהמיטות שלכם ושל הילדים עומדות במקומן, הציעו את המיטות בסדינים, כריות ושמיכות. כך תוכלו להוריד מעצמכם את ההתמודדות עם כלי המיטה אחרי יום ארוך של העברת קופסאות, כשאתם ממש מותשים.

  • לשים כל קופסה בחדר הנכון

אתם לא צריכים לפרוק מיד את כל הקופסאות, אבל לפחות נסו לפזר אותם לפי החדרים אליהם הם אמורים להגיע. בין אם אתם עומדים לפרוק עכשיו קופסה אחר קופסה לאורך שעות רבות, ובין אם תעשו זאת בהדרגה במהלך השבועות הקרובים – יהיה לכם הרבה יותר קל לאחסן את כל החפצים כשכל קופסה תעמוד בחדר המיועד לה, מאשר להתחיל להתרוצץ מחדר לחדר.

  • לארוז בנפרד חפצים ואביזרים שנמצאים בשימוש יומיומי

יש כמה דברים שאתם זקוקים להם על בסיס יומי. החל ממוצרי טיפוח ומגבות ועד לציוד להכנת קפה. לכן, שלפו את הדברים שאתם צריכים וסדרו אותם הכי טוב שאפשר בינתיים. זה יקל עליכם כשתתחילו לחפש מגבת, ולא תצטרכו לנבור בים של קופסאות.

ארזו את החפצים היומיומיים הללו כאילו מדובר באריזה לקראת יציאה לחופשה קצרה.

  • ערכו היכרות ראשונית עם השכנים שנתקלתם בהם

אתם לא צריכים להביא עוגיות חמות מהתנור, או כל דבר אחר. אבל אם קורה ותפגשו שכן ביממה הראשונה שלכם בדירה החדשה, אל תתעלמו ותמשיכו הלאה (גם אם אתם מזיעים ומלוכלכים בגלל המעבר). תגידו ׳שלום׳, ובססו תנאים ידידותיים כבר בשלב מוקדם זה.

  • הימנעו מגרימת רעש בשעות לא מקובלות

הימנעו מפעולות מרעישות כמו דפיקת מסמרים או שאיבת אבק, בשעות הערב המאוחרות. למרות שאתם מתכוונים לעבוד עד השעות הקטנות, כדי להספיק לבצע כמה שיותר דברים, השכנים שלכם, לעומת זאת, פשוט מנסים ליהנות מחייהם (וגם לישון), כפי שהם עושים בדרך כלל.

אז נסו לא להרעיש יותר מדי, והתחילו את השכנות הטובה במגמה של התחשבות באחרים.

  • תוודאו שיש לכם בדירה את כל הדרוש על מנת לחסוך בחשמל כמו לדוגמא: אפשרות להתקין מתג דוד חכם שמאפשרת שליטה על כיבוי והדלקה של הדוד מכל מקום ובכל זמן.

 

  • השלימו חדר אחד, במידת האפשר

אם עדיין נותר זמן ביום המעבר, בחרו בחלל קטן בדירה ונסו להשלים אותו ככול שתוכלו.

פרקו את הקופסאות השייכות לחדר זה והניחו את הדברים במקומם. אולי עדיין לא תתלו את התמונות על הקירות, אבל לפחות תוכלו לפרוק אותן ולהשעין כל תמונה על הקיר עליו תיתלה.

עשו כל זאת, כך שבשבועות הקרובות, כאשר ים הקופסאות ייראה כאילו הוא מאיים על השפיות שלכם, לפחות יהיה לכם מקום אחד בבית אליו תוכלו להיכנס ולשכוח לרגע שזה הרגע נעקרתם משגרת החיים המוכרת לכם.