בית כללי איך לבצע השקעות נדלן קטנות?

איך לבצע השקעות נדלן קטנות?

במאמר הבא, יעקבי נדל"ן עונה לשאלות החשובות ביותר, בתוך השאלות הללו תקבלו מענה מסודר ומקצועי.

איך לבצע השקעות נדלן קטנות?

איך לבצע השקעות נדלן קטנות?

הרבה אנשים מתעניינים בהשקעה בנדלן, אך לא אחד יכול להרשות לעצמו השקעה בסכומים גדולים כל כך כמו שנדרש בהשקעות נדלן. ישנה אפשרות להשקעה בנדלן גם בסכומים קטנים יחסית. במאמר זה נראה לכם כיצד ניתן להשקיע בנדלן בסכומים של עד 300,000 ש"ח.

האם זה משתלם?

בגדול, כן.

מחיר של דירה ממוצעת בישראל נכון להיום עומד על כ – 1,000,000 ש"ח. אך ישנן גם אופציות רבות וטובות להשקעה גם למשקיעים קטנים בסכומים שלא עולים על 300,000 ש"ח והן משתלמות ואטרקטיביות ביותר. החכמה כאן, היא לנצל הזדמנויות ומגמות בשוק הנדלן המקומי כדי לייצר תשואה גדולה ככל הניתן גם מסכום קטן יחסית.

כיום, כאשר קשה למצוא אפיק השקעה סולידי בסכומים נמוכים, עסקאות נדלן להשקעה הן הטובות ביותר למשקיעים קטנים. החיסרון היחיד של השקעה בנדלן, הוא הנזילות המופחתת של כספי ההשקעה.

איפה הכי כדאי להשקיע?

עומדות בפניכם 4 אפשרויות עיקריות והן: קניית דירה להשקעה בפריפריה, רכישה של קרקע להשקעה, רכישת נכס מסחרי להשקעה או השקעה בנכס נדלן בחו"ל.

השקעה בפריפריה – באזורי פריפריה ניתן למצוא דירות להשקעה בסכומים נמוכים יחסית של עד חצי מיליון ש"ח. שם תוכלו לקנות דירה להשקעה, להשכיר אותה לתקופת מה או לעשות לה השבחה ולמכור אותה כעבור כמה שנים במחיר גבוה יותר.

השקעה בקרקע חקלאית – השקעה בקרקע חקלאית יכולה להכפיל את ערכה פי כמה וכמה כאשר תופשר. לכן זו השקעה מצויינת בסכום נמוך, עם פוטנציאל רווח אדיר. חשוב לבדוק את סטטוס ההפשרה והאם הוא מתקדם לכיוון טוב.

השקעה בנכס מסחרי – קניית משרד או חנות להשקעה היא גם אחת מהאפשרויות הטובות להשקעה בנדלן בסכומים קטנים. הפוטנציאל כאן הוא גדול מכיוון שדמי שכירות על נכס מסחרי גבוהים יותר מדירה למגורים, מה שיכול להניב לכם תשואה גבוהה יותר עבור ההשקעה שלכם.

השקעה בנכס בחו"ל –  ישנם הפרשי מחירים משמעותיים בין קניית נכס בארץ לבין מדינות אחרות ברחבי העולם. במדינות הללו תוכלו למצוא דירות להשקעה במחירים נמוכים מאד ולקבל עבורן תשואה יפה ומכובדת מאד.

איך אדע אם מתאים לי להשקיע בנדלן?

כמו בכל אפיק השקעה אחר, גם עסקאות נדלן יכולות להיות אטרקטיביות ובעלות תשואה גבוהה ויחד עם זאת גם בעלות סיכון כלשהו להפסד.

חשוב לקחת סיכונים מחושבים ולבדוק כל אפיק השקעה לעומק, גם אם מדובר בסכומי השקעה נמוכים יחסית. העזרו בחברים ובני משפחה שהתנסו בעסקאות נדלן להשקעה, חפשו מידע שיכול לעזור לכם ולקצר את הדרך ונצלו מגמות וירידות בשוק הנדלן המקומי, הארצי או העולמי.