בית כללי 5 טיפים לבחירת הדירה החדשה שלכם

5 טיפים לבחירת הדירה החדשה שלכם

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים דירה חדשה? הינה 5 טיפים לפני קניה.

5 טיפים לבחירת הדירה החדשה שלכם

5 טיפים לבחירת הדירה החדשה שלכם
קניית דירה חדשה זה רגע מרגש מאוד בעבור כל זוג או משפחה אך לעיתים בשל ההתרגשות עשויות להתרחש טעויות קריטיות ולכן אנו מציעים לכם לקרוא את חמשת הטיפים העיקריים לבחירת הדירה החדשה שלכם.

אם אינכם יודעים איך לבחור דירה בפרויקט חדש ומרגישים מבולבלים אין זה חריג מכיוון שכיום ברחבי הארץ ישנה בניה די מאסיבית של פרויקטים חדשים ורובם מציעים שלל אפשרויות אטרקטיביות לרוכשים. על כן, קשה מאוד לבחור ויתרה מכך, לפעמים קשה מאוד לבחור נכון.

מה חשוב לבדוק ועל אילו דברים כדאי להסתכל?

ראשית, חשוב מאוד להכיר את הקבלן ואת אנשי המכירות המציעים לכם לרכוש דירה בפרויקט חדש. הגיעו לפגישה פנים אל מול פנים עם נציג, בקרו במשרד המכירות והציצו על מה שיש להם להציע. אל תסתפקו בפרסומות בגורמי תקשורת או סיפורים של מכרים, חשוב מאוד להגיע אל הקבלן עצמו ואפילו אל השטח בו הדירה החדשה צפויה להיבנות. באמצעות פגישה שכזו תוכלו לקבל רושם ראשוני, לראות מול מי אתם צפויים להתנהל בחודשים ובשנים הבאות ולקבל ולו מעט מושג על הגורם האנושי שמולו תקיימו את עסקת חייכם.

טיפ שני חשוב למדי הוא בירור על הקבלן או על החברה המבצעת את הבניה. יש כיום ברחבי הארץ עשרות קבלנים וחברות הבונים פרויקטים חדשים למגורים. מכיוון שאנו חיים בתקופה בה הכל כמעט גלוי וידוע – תוכלו לקבל מידע די מפורט על הקבלן ברשת האינטרנט, לשמוע עליו ביקורות או שבחים, המלצות חמות או דיס-המלצות. כך או כך, המידע שתקבלו יועיל לכם מאוד מכיוון שבאמצעותו תדעו אם אתם מתמודדים עם חברה אמינה או שיש סיכוי לבעיות עתידיות שבטח ובטח רצוי להימנע מהן.

טיפ שלישי שמעטים מודעים אליו או משתמשים בו זה שירות של עורך דין המתמחה בנדל"ן ומקרקעין. כשרוכשים דירה חדשה מרבית ההתנהלות סביב החוזה תעשה מול העורכי דין שמייצגים את המוכרים. עם זאת, לא תמיד אנו מבינים כי האינטרס של העורך דין הוא לא לטובתנו אלא למען הלקוח שלו – הקבלן / המוכר. לכן, אל תמהרו לחתום או לסגור עסקאות לפני שאתם עוברים על החוזה כראוי. לרוב, האדם "הרגיל" כלל לא יבין את נוסח החוזה ולכן עלולה להתבצע עסקה בעיתית. אנו ממליצים בחום לשכור את שירותיו של עורך דין מטעמכם שיעבור בדייקנות על החוזה ובמידת הצורך גם יתעקש לשנותו.

טיפ רביעי וחשוב הוא המחיר אל מול הצורך שלכם. לעיתים אנשים רוכשים דירה בשל העובדה שהמחיר שלה אטרקטיבי אך היא לא תמיד מתאימה לצרכים של הקונה. למשל, חשוב לשאול את עצמכם למי כדאי לשקול רכישה של דירת פנטאהוז או דירת גן. אם אתם משפחה גדולה וזקוקים לדירה יותר מרווחת – יתכן ועליכם לשקול זאת, אע"פ שדירות אלו עשויות להיות יקרות יותר.

הטיפ המסכם שלנו הוא לא לחשוש להתמקח ולבקש מחיר הוגן יותר. הקבלנים והחברות הבונות יציעו לכם מחיר ראשוני אך הם יודעים ומוכנים לכך שכנראה הקונים יעזו לבקש הנחה או הורדה של המחיר. אנו אומרים לכם באופן חד משמעי – אל תחששו להתמקח! תמיד יש מקום להורדת המחיר הראשוני ואף להורדות נוספות. אל תהססו לדרוש את המחיר שאתם מעוניינים בו, גם אם לא תמיד תקבלו את מבוקשכם, קרוב לוודאי תוכלו לקבל מחיר זול יותר ונמוך יותר מהמחיר הראשוני שהציגו לכם. תהליך המיקוח הוא חשוב ועיקרי ובאמצעותו תוכלו להתקדם בתהליך רכישת הדירה.