בית כללי 3 השלבים שחייבים לוודא טרם חתימה על החוזה

3 השלבים שחייבים לוודא טרם חתימה על החוזה

מדינת ישראל נמצאת בתנופת בניה אדירה ומציעה מגוון רחב של מיזמי יוקרה אטרקטיביים המבטיחים איכות חיים והזדמנות נהדרת להשקעות משתלמות. עבור משפחות רבות בישראל ומשקיעים פוטנציאליים המחפשים אחר נכס, רכישת הדירה היא נקודת מפנה משמעותית ומרגשת. 

3 השלבים שחייבים לוודא טרם חתימה על החוזה

עם זאת, בדרך אל הרכישה ממתינה לנו דרך ארוכה ורצופת אתגרים. ככמות הקבלנים והיזמים, כך גם כמות הסיכונים שאנו עשויים להיתקל בהם. מאחר ועבור רובנו רכישת נדל”ן תהיה העסקה המשמעותית ביותר שנעשה, חשוב שנקבל את כל הסיוע שרק נוכל לקבל במעמד חתימת החוזה. סיוע מקצועי של עו”ד המתמחה בחוזי נדל”ן לאורך התהליך יאפשר להיכנס אל העסקה בעיניים פתוחות וליהנות מרכישה בטוחה ומוגנת יותר. הידע והניסיון של איש מקצוע מאפשרים לו לזהות סעיפים בעייתיים לכאורה בהסכם, לבצע בדיקות חיוניות לקראת סגירת הרכישה ולסייע להבטיח כי החוזה מגן על זכויותיך כראוי. 

בדיקת הנכס

לפני שנחתום על החוזה, חשוב ואף חיוני שנברר כי הגורם מולו אנו מתנהלים אכן מחזיק בבעלות בנכס או לכל הפחות כי הוא מורשה לבצע את המכירה. עורך הדין יוכל לסייע לך לבדוק את רישום הנכס בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל ולברר כי לא נרשמו בו הערות אזהרה וכי הנכס אכן רשום על שמו. פעמים רבות משהיינו רוצים להאמין בכך, נמכרו דירות פעמיים לרוכשים שונים או שהמכירה אושרה אחר אדם שכלל אינו מורשה לבצע את המכירה. לאחר חתימת החוזה, אנו עשויים למצוא את עצמנו בתסבוכת שיהיה קשה מאוד לצאת ממנה. בדיקה מהירה ופשוטה, תוכל לחסוך עוגמת נפש רבה.

בנוסף לבדיקת רישום הנכס, יוכל עורך הדין לבחון האם ישנם שעבודים, משכנתאות או עיקולים על הנכס. גם אם קיימים שעבודים בנכס, ניתן יהיה בתיווך עורך הדין לטפל בהם מול המוכר ולספק לך בטוחות כי הנכס שיועבר לידיך יהיה נקי מסיבוכים.

הסדרת התמורה ובטוחות למכירה

בסעיף התמורה בחוזה, יוסדרו מועדי התשלום והסכומים שישולמו. על פי החוק הישראלי, תשלום מקדמה על הנכס לפני מסירתו מחייב את המוכר לספק לרוכש בטוחות כך שבכל מקרה של איחור או ליקוי כזה או אחר בנכס, יפוצה הרוכש כראוי. במעמד עריכת החוזה, יסייע לך הגורם המקצועי המייצג אותך להבטיח כי הבטוחות יהיו ראויות וישמרו על זכויותיך.

הגדרת ההפרות ואופן הטיפול בהן

נושא חשוב נוסף בו יטפל עורך הדין הוא הפרות החוזה. במהלך המשא ומתן, יוגדרו האירועים שייחשבו כהפרת חוזה כמו איחורים במסירה, ליקויי בניה, אי סילוק משכנתאות או עיקולים ועוד אירועים רבים אחרים. בנוסף, יוגדרו בחוזה הפיצויים והתרופות שיימסרו לרוכש במקרה של הפרת החוזה. ליווי עורך הדין לאורך תהליך הרכישה יאפשר לך להגיע אל מעמד חתימת החוזה כשהדברים נהירים וברורים וליהנות מהנכס החדש שלך בידיעה כי הרכישה שלך חפה מסיבוכים.