בית כללי בדק בית

בדק בית

אתם לקראת רכישה של דירה? מזל טוב!. אין ספק כי רכישה של בית בישראל של שנת 2020 זה לא דבר מובן מאליו. רכישה של בית מלווה באין סוף בדיקות. אתם בודקים את מיקום הבית, את המחיר, האם אתם יכולים לקחת משכנתא ועוד. 

בדק בית

אבל מה שלא מעט ישראלים שוכחים, הוא לבדוק האם בכלל הדירה אותה רכשו עומדת בקריטריונים של בדק בית מקצועי. אם גם אתם שואלים את עצמכם ברגעים אלו ממש, מה זה בדק בית, למה זה נועד והאם בכלל אתם צריכים להיעזר בדבר כזה, כנראה שאתם במיוחד צריכים להיעזר באיש מקצוע שיעשה לכם בדק בית. 

כדי לקבל פרטים נוספים שישפכו אור על התחום, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא את כל מה שחשוב לדעת בהמשך המאמר. 

מה זה בדק בית 

בדק בית זו פעולה שעושה אדם המורשה לעבוד בתחום בין אם זה מהנדס בניין, אדריכל או קבלן ובודק מה מצב הנכס אותו אתם רוכשים. בדק בית זה למעשה שם כולל לסדרת בדיקות שיש לעשות בנכס כדי שתדעו בדיוק מה אתם רוכשים. 

חישבו על כך, רגע לפני שאתם רוכשים רכב לא תעשו עליו נסיעת מבחן? כאשר אתם קונים מכשיר כלשהו בחנות למוצרי חשמל לא תכניסו את המכשיר רגע לתקע לראות שהכל עובד כמו שצריך? למה כאשר מדובר בנכס יקר בהרבה בו אנו משקיעים לא מעט זמן וכסף, אנו לא מבצעים גם כן סדרת בדיקות שיעזרו לנו להבין האם הנכס הזה אכן שווה את הכסף שלכם. 

איך מתבצע תהליך של בדק בית 

כאשר אנו מדברים על בדק בית אנו צריכים למצוא איש מקצוע שמבין בתחומים שונים בענף הבנייה. זה נכון שכאשר אנו בונים בית במרבית המקרים יגיעו אנשי מקצוע שונים בעלי מומחיות ייחודית בכל פעם לעשות עבודות כאלו ואחרות בבית. הרי מי שמתעסק בריצוף לא יהיה בהכרח זה שיצבע את התקרה. 

אבל כאשר אנו מדברים על בדיקה של בית אנו לא נביא עשרות אנשי מקצוע שיבדקו את הבית על כל צדדיו. פעולה מסוג זה תהיה הרבה פחות יעילה מבחירה באיש מקצוע אחד שיגיע ויבצע בדיקה יסודית של הבית. 

הדר בדק בית כולל בדיקה של תשתיות המים, החשמל, מדידה של רטיבות, מתן תשומת לב לשיפוע לש הרצפה והקירות. כמו כן, ייתן לכם הערכה במידה ותרצו לקנות את הנכס בכל זאת ולעשות לו שיפוץ. 

חשוב לזכור : אנחנו כישראלים אוהבים להגיד- 'יהיה בסדר'. אבל כאשר מדובר בבית שלנו, במקום הבטוח שהוא רק שלנו, חשוב להקפיד על בחירה באנשי מקצוע שיודעים לעשות את העבודה שלהם ומבינים בתחום. אל תתפשרו על הבאת איש מקצוע איכותי ומיומן שיבדוק את הנכס אתו אתם קונים מהתחלה ועד הסוף. בסופו של יום, אתם משקיעים בנכס הזה זמן ומשאבים יקרים, חבל ליפול על טעויות מהן היה אפשר להימנע מראש.