בית כללי עוברים דירה? מדריך קטן לכניסה ברגל ימין

עוברים דירה? מדריך קטן לכניסה ברגל ימין

מעבר דירה הוא סיפור לא פשוט שכרוך בהרבה מאוד סידורים שיש לעשות, בירוקרטיה ועצבים. לפעמים בתוך כל המעבר הזה קל לשכוח שבסך הכל מדובר באירוע מרגש למדי, מעין התחלה חדשה שצופנת בחובה עתיד בלתי ידוע. כאשר סוף סוף נכנסים לדירה החדשה, אחרי כל האריזות וההובלה ושינויי הכתובות וכו' – חשוב להיכנס ברגל ימין כדי להתחיל את הפרק החדש בחיים כמו שצריך. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור דירה בקלות.

עוברים דירה? מדריך קטן לכניסה ברגל ימין

מעבר דירה הוא סיפור לא פשוט שכרוך בהרבה מאוד סידורים שיש לעשות, בירוקרטיה ועצבים. לפעמים בתוך כל המעבר הזה קל לשכוח שבסך הכל מדובר באירוע מרגש למדי, מעין התחלה חדשה שצופנת בחובה עתיד בלתי ידוע. כאשר סוף סוף נכנסים לדירה החדשה, אחרי כל האריזות וההובלה ושינויי הכתובות וכו’ – חשוב להיכנס ברגל ימין כדי להתחיל את הפרק החדש בחיים כמו שצריך. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור דירה בקלות.

זו ההזדמנות למבצע ניקיון!

אם הדירה שאליה אתם נכנסים היא דירה שעברה שיפוץ, יתכן שהיא הושארה במצב מלוכלך הכולל בין היתר חומרי בניין, אבק, מלט, שאריות צבע ועוד. במקרה כזה חשוב כמובן לנקות אותה היטב לפני שנכנסים להתגורר בה, אבל חשוב להדגיש עד כמה קריטי הניקוי הראשון שלפני הכניסה לבית: לא מספיק לנקות באופן שטחי כדי שאפשר יהיה כבר להיכנס, אלא להיפך, חשוב להשקיע בניקיון.

אם למשל אתם נכנסים לדירה שאין בה רהיטים כלל, אז זוהי הזדמנות פז לנקות את הרצפה כמו שצריך – משום שאחר כך כבר יעמדו עליה רהיטים ויפריעו לכם לנקות את הרצפה בצורה מושלמת. לחלופין, אם אתם נכנסים לדירה שיש בה ספות שהיו בה גם בזמן השיפוץ, הן ככל הנראה מלוכלכות למדי גם אם הן נראות נקיות; וגם במקרה זה חשוב לבצע ניקוי ספות באופן יסודי על מנת לסלק מהן כל גרגר לכלוך.

החשיבות של הניקיון נעוצה לא רק במראה, אלא גם בבריאות. בלכלוך מסתתרים חיידקים, עובש ופטריות – ממש לא קבלת הפנים שאתם רוצים לקבל כשאתם נכנסים לדירה החדשה.

טיפים נוספים להתחלה קלה

דבר נוסף שכדאי לעשות בדירה החדשה עוד לפני יום ההובלה שבו הריהוט מגיע הוא ריסוס נגד מזיקים, וגם במקרה הזה מדובר באותו היגיון: כל החפצים שיעמדו אחר כך בבית יהוו למעשה גורם מפריע שיפחית את יעילות ההדברה.

יום המעבר עצמו הוא יום עמוס וגדוש באירועים, החל בהשגחה על המובילים שמעמיסים את כל רכושכם הארוז בתוך ארגזים על משאית וכלה בפריקה מתוך הארגזים וסידור במקומות החדשים. בתוך התהליך של המעבר רבים נוטים לדחות פעולות מסוימות לאחר כך, וחבל. כך למשל ברגע שאתם קובעים תאריך מול חברת ההובלה, מהרו והזמינו טכנאים ואנשי מקצוע נוספים לתאריכים מאוחרים יותר. ככל שתקדימו לתאם את התאריכים כך תוכלו להתחיל את החיים החדשים בנוחות. אחרת תצטרכו לבלות את השבועות הראשונים בדירה ללא גז או חלילה אינטרנט.

ומה יעשו הילדים בינתיים? בתקופה לחוצה כמו מעבר דירה, הם יכולים להיות גורם מפריע בלשון המעטה. כדאי לתכנן מראש, הרבה לפני המעבר, פעילויות שיוכלו להעסיק אותם הן במהלך היום עצמו והן בימים הראשונים לחייכם החדשים בדירה.

באופן כללי, תכנון מראש הוא הבסיס למעבר דירה מוצלח ולכניסה ברגל ימין. ככל שתתכננו את המעבר טוב יותר בימים שלפני, כך יהיה לכם קל יותר בימים שאחרי.

לכתבה קודמת